W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła (dalej „Administrator” lub SKS „IC” Piła) będący Administratorem Państwa Danych Osobowych, informuje o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Twoje dane przetwarzane są jedynie na potrzeby Twojego członkostwa w klubie SKS „Inter-Continental” Piła oraz ewentualnego uczestnictwa w organizowanych przez SKS „Inter-Continental” Piła zawodach. Nie są one udostępniane osobom trzecim, z wyjątkiem podmiotów współpracujących objętych stosownymi porozumieniami, (o których poniżej). Nie stosujemy profilowania. Nie wykorzystujemy Twoich danych do celów marketingowych.

O jakich danych mówimy?

Przetwarzane są jedynie te dane, które członek klubu poda dobrowolnie w deklaracji członkowskiej, tj. nazwisko, imię, miejsce urodzenia, data urodzenia, pesel, imię ojca, miejsce zamieszkania, numer kontaktowy, miejsce pracy, adres e-mail, zainteresowania, zdjęcie do legitymacji oraz rezultatów współzawodnictwie.

Komu i jakie dane udostępniamy?

W ramach działalności SKS „Inter-Continental” Piła, każdy jej członek oraz może być członkiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dane, które przekazywane są do tych organizacji są: nazwisko, imię, miejsce urodzenia, data urodzenia, pesel, imię ojca, miejsce zamieszkania, numer kontaktowy, zdjęcie do legitymacji, adres e mail. Jednocześnie SKS „Inter-Continental” Piła ma obowiązek corocznego przekazywania wykazu
osób, posiadających pozwolenie na broń, oraz kserokopii posiadanych licencji zawodniczych do odpowiedniej jednostki Komendy Policji.

W jaki sposób zabezpieczamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe w postaci pisemnych deklaracji członkowskich są chronione i przechowywane w amkniętej szafie, do których dostęp mają jedynie upoważnione osoby. Część danych wykorzystywana jest do przeprowadzania rozliczeń składek członkowskich na zabezpieczonym silnym hasłem sprzęcie komputerowym, którym zawarte są te dane. Dostęp do Twoich danych mają jedynie upoważnione osoby, w ściśle określonym celu.

Jakie masz prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. W dowolnym momencie może Pan/Pani uzyskać dostęp do ich treści, sprostować je oraz zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania lub zlecić ich usunięcie. Ma Pan/Pani również prawo do ograniczenia przetwarzania danych oraz do ich przeniesienia. Usunięcie danych osobowych z bazy Klubu jest nieodłączne z wykreśleniem osoby z szeregu członków SKS „IC” Piła i możliwe jest jedynie wtedy, gdy uregulowane są wszelkie składki/należności względem SKS „IC” Piła. W innym przypadku dane będą nadal przetwarzane na potrzeby uregulowania tych roszczeń. Jeśli wszelkie należności są uregulowane wtedy wszelkie dane zostaną usunięte, z wyjątkiem tych, które służyć mają do celów historycznych i statystycznych (pozostawione zostaną jedynie imię, nazwisko, PESEL, data rezygnacji). Wszelkie wnioski, pytania i żądania związane z tym przetwarzaniem możesz kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..