• Organizujemy zawody strzeleckie

 • Nasi zawodnicy to Mistrzowie i Medaliści

 • Zapraszamy na zawody i treningi w strzelaniu długodystansowym

 • Zapraszamy do Naszego Klubu

Patent strzelecki - Ważna informacja!

Członkowie klubu oraz wszyscy zainteresowani uzyskanie Patentu Strzeleckiego PZSS informujemy, że planowane szkolenia wraz z kursem przygotowawczym do Egzaminu na Patent Strzelecki PZSS przeprowadzone zostanie w terminie późniejszym. Osoby zainteresowane i chcące się zapisać na Kurs proszone są o kontakt tel. 507372307 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualizacja kalendarza zawodów

Informujemy, że zostały wprowadzone zmiany w kalendarzu planowanych zawodów odnośnie ilości startujących jak również odwołaliśmy najbliższe zawody. O wszelkich zmianach będziemy informować na naszych stronach. Czekamy na Etap III znoszenia ograniczeń.

Kontakt z Klubem

KontaktKV

KOMUNIKAT!

Zarządu Klubu mając na uwadze dobro wszystkich zawodników, trenerów, sędziów, a także działaczy sportu strzeleckiego, w obliczu rozprzestrzeniającego się zagrożenia wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, zawiesza treningi, zajęcia na strzelnicy oraz zawody do 31 marca 2020r. z możliwością przedłużenia zgodnie z wytycznymi PZSS oraz WZSS.

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub e-mail (link)

Informacje PZSS:

https://www.pzss.org.pl/aktualnosci/praca-biura-pzss

https://www.pzss.org.pl/aktualnosci/egzamin-na-patent-strzelecki-w-glogowku-odwolany

 Informacje WZSS: https://www.wzss.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/941-rekomendacje-zarzadu-wzss-w-zwiazku-z-rozprzestrzeniajacym-sie-koronawirusem-sars-cov-2-wywolujacym-chorobe-covid-19

Treningi w sali strzeleckiej odwołane do końca marca.

W związku z budową hali sportowej występuje ograniczenie możliwości wejścia do Klubu i do sali strzeleckiej przy I LO w Pile. Treningi zostają odwołane do końca marca.

Za kłopoty przeraszamy.

Kazimierz Sadowski
Prezes

Trójbój strzelecki w Górznej - Odstrzeleony

Sobota 29 lutego 2020 roku. Strzelnica w Górznej. Dwódziestu trzech zawodników przybyło z samego rana, aby oddać pierwsze strzały w sezonie, otwierając tym samym kolejny rok zmagań strzeleckich w sportowym duchu rywalizacji. Zawodnicy zdobywai punkty łącznie w trzech konkurencjach: karabin dowolny z lunetą (200m), karabin dowolny (100m) i pistolet dowolny (25m). Całe wydarzenie przebiegało w miłej atmosferze i wzorowo pod względem organizacyjnym.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Pan Jacek Wożniak, który uzyskał łączny wynik 303 punkty. Zaraz za nim, na drugim miejscu uplasował się Pan Witold Woźniak z wynikiem 294 punkty. Do ścisłej cołówki dołączył na miejscu trzecim Pan Krzysztof Kluzek uzyskując wynik 260 punktów. Gratulujemy!

Sprawdź REZULTATY zawodów

Kolejne zawody czekają. Zapoznaj się z kalendarzem zawodów.

 

Licencje Zawodnicze można odebrać w siedzbie Klubu - Zapraszamy

Informujemy, że Klub otrzymał kolejną partię licencji zawodniczych w wersji plastikowej, które można odbierać w siedzibie SKS "Inter-Continental" w Pile. Licencje wydawane są wyłącznie w dniach pracy Klubu.

Zapraszamy.

Podsumowanie sportu w powiecie pilskim za rok 2019

Obraz1Na zdjęciu wyróżnieni - złoci, srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Powiatu Pilskiego w klasyfikacji Szkół Średnich: uczniowie, uczennice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół średnich.

 

Obraz2

Powyżej wyróżnieni przez Starostę Pilskiego - Eligiusza Komarowskiego za 40 letnią działalność na rzecz pilskiego strzelectwa sportowego i historycznego - od lewej: Kazimierz Sadowski (prezes, trener i wychowawca medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata), Krystyna Sadowska (trener i wychowawca medalistów mistrzostw Polski i Europy oraz rekordzistek Polski), Marek Pietrusza (trener i wychowawca mistrzów Polski, wieloletni trener kadry narodowej) oraz Czesław Maras (prezes - współzałożyciel pilskiego strzelectwa sportowego oraz historycznego).

Trójbój strzelecki w Górznej - 29 luty 2020 - Zapraszamy!

Miejsce: Górzna - strzelnica Sportowo – Myśliwska (53°24'00.1"N 16°54'15.7"E) Strzelnica Górzna
Delegat techniczny: WZSS
Termin: 29.02.2020 r. (sobota)
Zawody: Klubowe
Rodzaje strzelań: karabin, pistolet
Kategoria wiekowa: Open–ilość startujących ograniczona, zgłoszenia e-mail, tel, pierwszeństwo członkowie klubu IC-Piła
Kierownik Zawodów: Arkadiusz Druszcz Tel. 507372307 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


Regulamin otwartych zawodów strzeleckich w dyscyplinach: kulowych – pistolet i karabin.

1. Cel zawodów:

 • Popularyzacja strzelectwa sportowego w szczególności wśród młodzieży.
 • Popularyzacja, pokaz broni historycznej i sportowe.
 • Promocja Powiatu Pilskiego oraz Regionu Północnej Wielkopolski.

2. Organizatorzy:

 • Bezpośredni: Strzelecki Klub Sportowy „Inter - Continental” Piła.
 • Współorganizator: Sekcja klasy powszechnej, Sekcja Historyczna oraz Sekcja Rekonstrukcyjna.

3. Termin i miejsce zawodów:

 • 29.02.2020 r. w godz. 09.00 -16.00 (sobota).
 • Strzelnica Sportowo – Myśliwska Górzna (obowiązuje regulamin strzelnicy).

4. Program zawodów:

 • 09:00 - 09:10 Sprawy organizacyjne.
 • 09:00 Otwarcie zawodów.
 • 09:10 Omówienie konkurencji przez prowadzącego strzelanie.
 • 09:20 Rozpoczęcie konkurencji na osiach: Trójbój Strzelecki czas konkurencji 30 min.
 • Kolejność strzelania 200 m ,100 m , 25 m, na stanowisku przygotowana broń do 3 strzelań/niezaładowana,
 1. Oś 200 m – karabin boczny lub centralny zapłon kal. do 8 mm, dowolne przyrządy celownicze z lunetą –15 strz. ocenianych, 5 strzałów do celu „rzutek pomarańczowy średnicy 11cm” ustawionych na linii tarcz- punktowany 10 pkt za zbity rzutek oraz 10 strzałów do tarczy papierowej treningowa karabinowej centralny zapłon, dla 200m postawa siedząca z podpórką.
 2. Oś 100 m – karabin boczny lub centralny zapłon kal. do 8 mm, dowolne przyrządy celownicze, bez lunet –10 strz. ocenianych, tarcze papierowe sylwetkowe nt 23p postawa siedząca z podpórką.
 3. Oś 25 mpistolet/rewolwer boczny lub centralny zapłon kal. do 38 Specjal –10 strz. ocenianych, postawa stojąca dopuszczalne strzelanie oburącz.
 • godz.16:00 zakończenie zawodów ( w zależności od ilości startujących).

5. Uczestnictwo:

 • Posiadający aktualną licencję zawodniczą PZSS.

6. Klasyfikacja:

 • Indywidualna: Open.

7. Nagrody:

 • Indywidualnie za I miejsce w konkurencji puchar.
 • Dyplomy za miejsca I –V.

8. Zgłoszenia:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 507372307 do 27.02.2020 r. oraz w dniu zawodów do godz.09.30.

ILOŚĆ STARTUJĄCYCH OGRANICZONA. Pierwszeństwo zgłoszenia e-mail lub telefoniczne.

9. Koszty uczestnictwa:

 • Startowe: 180,00 zł za trójbój. (broń i amunicja własna, spełniająca wymogi strzelnicy i przepisy Ustawy o broni i amunicji).
 • Zabezpieczamy broń i amunicję (startowe – 180 zł + koszty zużytej amunicji) – wcześniejsze zgłoszenie.
 • Kontrola broni przed startem na stanowisku.

10. Oświadczenie startującego.

Startujący oświadcza przez złożenie podpisu na metryczce, że zapoznał się z regulaminem zawodów oraz wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z zapisem w (Dz.U.2018 poz.1000 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. z późn. zmianami) przez SKS „ Inter-Continental” Piła, w tym również nieodpłatne wykorzystanie jego wizerunku z danymi osobowymi.

11. ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIANY W REGULAMINIE ZAWODÓW.

Za Organizatorów – Arkadiusz Druszcz

Link, dojazd do strzelnicy: Strzelnica Górzna

Plan zawodów strzeleckich na rok 2020

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zawodów strzeleckich organizowanych przez Strzelecki Klub Sportowy "Inter-Continental" Piła. Przygotowaliśmy 12 imprez, które znalazły się w kalendarzu zawodów WZSS.

W trakcie każdej imprezy zapewniamy sportowego ducha współzawodnictwa oraz miłą atmosferę.

Zapraszamy strzelców i sympatyków strzelectwa sportowego.

Copyright 2020 - Inter-Continental Piła